český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

ČLÁNKY

Ornitologové mají tři „svátky“ v roce. V únoru Světový den mokřadů, v květnu Vítání ptačího zpěvu a v říjnu Festival ptáků. Kroužkuje se však po celý rok. Stačí brzy ráno vstát, natáhnout sítě na správném místě a mít štěstí. Jenže to nemůže udělat každý. Je třeba být spolupracovníkem Kroužkovací stanice, mít složené zkoušky a vlastnit licenci.

Jeden večer, jeden herec, jeden osud. V divadle se pomalu scházejí herci, aby se připravili na večerní 227. reprízu Krále Leara. Tedy, scházejí se všichni, až na představitele hlavní role. Sir, hvězdný shakespearovský herec a ředitel kočovné společnosti, už mnohé odehrál a zažil. Hrál za všech okolností, dokonce s oboustranným zápalem plic, nikdy nezrušil představení.

MUDr. Karel Nešpor, CSc. je známým zastáncem střízlivosti a zdravého životního stylu. Řadu let vedl v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích oddělení pro léčbu návykových nemocí. Pravidelně cvičí jógu a Čchi-kung, dlouhodobě se věnuje tomu, aby bylo veseleji a radostněji. V dnešní době je to víc než potřebné. Sám o sobě říká, že je „ten člověk přes legraci“. Rád dělá druhým radost a učí dospělé více se smát. Proto vznikla zvuková kniha Kudy do pohody, kterou vydal Supraphon v listopadu 2017.

Česká krajina v našem podvědomí evokuje mnoho zažitých představ, jako jsou jihočeské rybníky, šumavské lesy nebo jihomoravské stráně s vinicemi. Sopky k těmto tradičním představám nepatří, a přece tvoří nepřehlédnutelnou část naší země, plnou dramatického napětí, nezvyklých kopců a nesporné poezie.

Strana 1 z 7

Partneři

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270