český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

ČLÁNKY

Známá moravská píseň si na otázku „kdo po tobě ide?“ sice hned odpovídá, ale ve kterých Beskydech černooký bača své ovečky „zatáčá“, se už nedozvíme. Pod slovem Beskydy se nám asi nejspíše vybaví malebné partie Moravskoslezských Beskyd, s „beskydským“ pojmenováním se však v dlouhém pásmu karpatských pohoří setkáme ještě několikrát. Většinou pak už mimo území naší vlasti, zejména při slovenské a polské státní hranici.

Aargau je půvabný švýcarskýkanton, přibližně mezi Curychem a Basilejí, jehož hlavní město se jmenuje podobně – Aarau. Leží na řece Aaře. Je to nevelké, ale nepřehlédnutelné městečko s rozlehlým historickým jádrem, kde panuje atmosféra, za kterou by jiní platili zlatem. Už jenom proto zdejší zastávka rozhodně není zbytečně vynaložený čas.

Jaro a léto jsou ročním obdobím, kdy naše truhlíky hrají všemi barvami. Většinou díky záplavě květů, které nám tradiční letničky přinášejí. Nemusíme se ale spokojit jen s kvetoucími rostlinami, mezi letničkami i jednoletě pěstovanými rostlinami najdeme spoustu krasavců, kteří mají překrásně zbarvené listy. Pojďme se na ně společně podívat.

Dříve než vystudoval JAMU, stihl získat titul PhDr. na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v oboru historie, přesto se celý život věnoval herectví a divadelní prkna jsou jeho láskou dodnes. Účinkuje v inscenacích v Plzni, Kladně, Příbrami i Praze. Vyzkoušel řadu jiných profesí, všechny však s divadlem nějak souvisely.

Strana 1 z 99

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test