český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

ČLÁNKY

Do svých pětadvaceti nepozorovala Martina Lančová žádné potíže. Jezdila na koni, sportovala, občasnou únavu pokládala za důsledek nízkého tlaku. Po přechozené chřipce se ale přidaly velké bolesti kostí, se kterými si lékaři nevěděli rady. Až po půl roce jí potvrdili to, co sama díky samostudiu tušila: šlo o nevyléčitelný McCuneův-Albrightův syndrom. Nemoc tzv. papírových kostí jí změnila život.

Egypt, oblíbená turistická destinace, stále více láká dva typy turistů. Jednak vyznavače potápění a podmořského života a jednak milovníky historie. Ti první obdivují krásu korálových útesů a všemi barvami hrající mořskou faunu, těm druhým se tají dech při pohledu na pyramidy či starověké chrámy. Všichni dohromady zažívají to samé. Úžas!

Zvláštní název člověku neznalému pražského místopisu napovídá, že nepůjde o běžnou oázu zeleně uprostřed města, ale spíše o ženu vyrábějící umělé vlasové pokrývky hlavy. Opak je pravdou, ale výjimečnost názvu možná vzdáleně souvisí s celkovým charakterem jednoho z pražských parků, přece jen čímsi odlišným. A není to pouze otázka zdejšího dramatického terénu.

Strana 1 z 65

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test