český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

ČLÁNKY

Se Zbigniewem Czendlikem jsme si povídali v šatně ústeckého Národního domu před jeho setkáním s publikem. V sále bylo ještě prázdno, pan farář seděl u stolku před zrcadlem a s lehkostí mezi hovorem upíjel z orosené sklenky s dobře vychlazeným plzeňským. Občas mrkl na mobil, aby na internetu zkontroloval, jak hraje jeho oblíbená Viktorie Plzeň s Jabloncem. Poslouchal jsem jeho uvolněné povídání a v duchu si vybavil větu jednoho svého přítele-ateisty, který na jeho adresu před časem prohlásil: „Kdyby byli všichni faráři jako Zibi, klidně bych začal chodit do kostela…“

Středoasijský Uzbekistán rozhodně nepatří mezi obvyklé dovolenkové destinace. Je to země, o které mnoho nevíme, ale která v sobě přitom skrývá hodně krásného a překvapivého. Přinášíme vám obsáhlý třídílný cestopis našeho redaktora, který Uzbekistán projel křížem krážem. 

V neděli 6. října odešla na věčnost velká dáma českého divadelního a filmového herectví, Vlasta Chramostová. Její život není jenom svědectvím o velikém talentu a nezdolné vůli, ale také o pevném charakteru. Ten ji poslal na kolizní kurs s komunistickou totalitou, v důsledku něhož jí byla na více než deset let herecká scéna zcela zapovězena.

Strana 1 z 73

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test