český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Zamyšlení týdne: O jarním optimismu

Tak tu konečně máme jaro. Už je to jisté. Ani jeho občasná zaváhání nevypadají fatálně a jisto jistě se už ujme vlády. Můžeme diskutovat, jestli sluníčko nepálí až moc, zda nástup jara není letos příliš rychlý, když teplota během jediného dne povyskočila o dvacet stupňů Celsia, anebo že mrazíky po ránu vloni nebyly přece jen tak časté. Aspoň je o čem mluvit, i když nejsme Angličané. Ale je neoddiskutovatelné, že jaro je zkrátka tady. Všude kolem. Převléklo ženy a dívky, obsadilo zahrady a parky, přemalovává pole, je cítit v povětří, naplnilo svět nad našimi hlavami zpěvem ptáků. Můžeme se radovat, veselit a propadnout veskrze dobré náladě.

Jaro, vážení, je totiž čas radostný a úplně nejlepší pro změny, radikální rozhodnutí či dobrá předsevzetí. Co říkáte? Nikoli Nový rok – to je ještě moc tma a zima –, ale jaro je časem nových začátků. Ne nadarmo jsou na jaře Velikonoce a připomínáme si Zmrtvýchvstání Spasitele. Jaro je časem zrození! Kdy jindy než nyní, kdy všechno voní, pučí, zelená se a kvete, přestat kouřit, skoncovat se závislostí na kávě, alkoholu či přejídání se? Kdy jindy než na jaře, kdy sluníčko láká od rána ven, začít běhat, posilovat a vůbec cvičit na čerstvém povětří? Kdy začít hubnout, učit se jazyky, dodělat školu, změnit životní styl, zdolávat zkrátka nejrůznější překážky?

Vždyť toto roční období je přímo synonymem optimismu. Kdo jede – podobně jako já – na sluneční pohon, moc dobře ví, o čem píšu. A radostné očekávání je moc důležité, abychom s předsevzetím začali, ale hlavně abychom v něm pokračovali a nakonec dotáhli ke kýženému výsledku. Možná to stihneme až na podzim anebo dokonce někdy v zimě, pravda, ale kousek jara bude s námi díky tomu dál. A tak vykoukněme z okna, jak je tam krásně! A předsevzetí? Ta přijdou sama!

Václav Žmolík, moderátor a publicista

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test