český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: Milan  Horák

AKTUALITY Z REDAKCE

Manévry s šicím strojem

Když Karolína Masopustová, švadlenka, která založila vlastní značku oblečení RicPic, souhlasila, že ji můžu vyzpovídat a vznikne z toho rozhovor, měla jsem vážně radost. Obdivuju totiž každého, kdo podle střihu umí ušít něco pěkného. Nositelného. Originálního.

Já šít neumím a s největší pravděpodobností nikdy ani nebudu mít podobnou fotku s šicím strojem, jakou má Karolína na obálce čísla 29. Zato mám s šicím strojem jeden nezapomenutelný zážitek.

Chtěli jsme ho dát mé sestře k narozeninám. Jako překvapení. Tajně jsme se na něj skládali, tajně jsme ho vybírali, tajně jsme ho kupovali, tajně jsme ho vezli domů… Bylo kolem toho snad víc tajností než kolem zdravotního stavu Miloše Zemana.

Vždycky když měla přijít na návštěvu, narychlo jsme měnili skrýš, ve které se šicí stroj zrovna nacházel. Jednou byl ukrytý za dveřmi v obýváku, podruhé pod stolem v ložnici, potřetí ve skříni v pracovně… Pokaždé prostě musel být v jiné místnosti než jeho budoucí majitelka. Pro jistotu.

Až do dne narozenin se kupodivu nic neprozradilo.

V den D jsem s velkou pompou a ještě větší krabicí stála v zástupu gratulantů. Nemohla jsem se dočkat, až jí dárek předám. Ukázalo se však, že někdo byl ještě nedočkavější než já. Byla to babička. Zničehonic se objevila před oslavenkyní a se slovy, „tady máš něco pro začátek“, jí vtiskla malý balíček. Po rozbalení z něj vypadlo několik odstřižků z látek.

„Látky?“ řekla překvapeně ségra a babi jí spiklenecky odpověděla: „Na těch se to můžeš učit…“

Ze sestřina výrazu bylo okamžitě jasné, že pokud doteď podle velikosti krabice tipovala, že dostane třeba nové lyžáky, kuchyňského robota nebo papiňák, dál už tipovat nemusí.

I když se to překvapení tak úplně nepovedlo, překvapená od té doby bývám celkem často. Vlastně pokaždé když mi ségra přinese ukázat, co nového ušila…

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

Milan Horák

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test