český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Víc nechci

Jako malá holka jsem byla skálopevně přesvědčená, že ze mě bude něco výjimečného, až vyrostu. Budu hrát princeznu v pohádce, napíšu knížku hodně podobnou Janě Eyrové, nebo budu zpívat v Televarieté. Před očima jsem měla cílovou pásku, kterou až jednou přetrhnu… sesypou se mi na hlavu zlaté hvězdičky, kolem dokola se rozhoří prskavky a já budu po zbytek života odpočívat na růžovém obláčku a upíjet brčkem tekuté štěstí.

Byla jsem si jistá, že mám mnoho talentů, stačí jen vybrat ten největší. Zkoušela jsem nadšeně jeden za druhým. Dobře jsme se učila, chodila do hudebky, na výtvarku, na sbor a na tancování. Rodiče na mě byli hrdí, učitelé mě chválili. Na gymplu mě však pocit výjimečnosti ze dne na den opustil. Moje talenty nestačily. Z barevného nadšení pro věc se stal šedivý ulepený závod, ve kterém cílovou pásku přetrhl většinou někdo jiný. Rozhodla jsem se však nepolevit, abych se dostala alespoň na nějakou pořádnou vysokou školu. Nakonec jsem před své jméno přidala tři písmenka a tečku, naučila se plynně dvěma jazyky, angažovala se, kde se dalo, pracovala do úmoru a pomáhala lidem v nouzi. Pak jsem si začala plnit i své literární touhy. Ale vždycky, když jsem nějakou cílovou pásku přetrhla a chtěla si na chvilinku pohovět na obláčku a usrknout tekutého štěstí, na horizontu jsem uviděla novou pásku. A přitom už mě tak strašně bolely nohy…

Jim Carrey řekl: „Myslím, že každý by se měl stát bohatým a slavným a získat všechno, co chtěl, aby mu došlo, že to není odpověď.“ Sice jsem nic výjimečného nedokázala, nejsem ani bohatá, ani slavná, ale začíná mi být jasné, že když budu takhle pokračovat dál, nebudu mít nikdy dost. Naštěstí mám mnoho jiných věcí, o kterých se mi nesnilo: skvělého manžela a dvě malé holčičky. Za letních večerů sedávám s dcerami pod jabloní na velké houpačce a zpívám jim. Někdy nám paprsky slábnoucího slunce vykouzlí na obličeji mihotavé zlaté hvězdičky a holky je chytají. Dívám se na ně a zajíkám se při tom tekutým štěstím.

MSc. Kateřina Vickers, redaktorka

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test