český týdeník | založeno 1968 | Vydavatel: JUDr. František Talián - "Fortuna"

AKTUALITY Z REDAKCE

Cirkus bude!

Představte si, že odpočíváte na lavičce v centru města, čtete si časopis – třeba Naši rodinu, necháváte si po obličeji klouzat hřejivé sluneční paprsky… a najednou se kousek od vás objeví tři sloni. Ano, sloni! Přesně k takové kuriózní situaci došlo začátkem května na přerovském náměstí T. G. Masaryka, kde se trojice obřích tlustokožců, jen tak mírnix tírnix, promenádovala za doprovodu svých chlebodárců z cirkusu.

Než došli sloni na náměstí, zablokovali na několik minut dopravu na jednom z městských kruhových objezdů, kde pojídali okrasné keře, a svačinku dotovanou magistrátem následně zapili vodou z místní kašny. Policie médiím poskytla kamerové záběry, které mapují část sloního výletu, a zástupce ředitele přerovské Městské policie k této zvířecí anabázi řekl: „Pracovníci cirkusu se spontánně rozhodli uspořádat v Přerově atrakci, protože se to tak prý dělá i v jiných městech. Kamery zaregistrovaly slony až u náměstí, ale tlustokožci urazili kus cesty od cirkusové loučky u Michalova až do centra.“

Atrakce, kterou by v Riu de Janeiru nebo srílanském Kandy pro její všednost místní možná ani nezaregistrovali, v Přerově právem vzbudila pozdvižení. Slona na ulici tu přece jen nepotkáte každý den. Celá záležitost je o to komičtější, že se zde dlouhé roky jedná o výstavbě obchvatu města, dopravní situace v Přerově je totiž i bez slonů na kruhovém objezdu dlouhodobě neúnosná.

Kromě byrokracie brzdí výstavbu dálnice i ochránci přírody a ekologové. Ve zdejších polích totiž žije několik chráněných druhů hlodavců a obojživelníků… a teď tu navíc máme ty slony! Pevně doufám, že se nikdo z aktivistů nedozví, kudy přesně vedly stopy tlustokožců, protože mi instinkt říká, že by se v těchto lokalitách už nikdy nic nemohlo vybudovat.

Taktéž doufám, že se slonům centrum líbilo a že i navzdory doprovodu městských strážníků v závěru jejich výletu Cirkus, jak říká filmová klasika, bude! 

MgA. Monika Valentová, redaktorka a webmaster

Foto: Pixabay

Partneři

Diamant Expo

JUDr. František Talián - "Fortuna"

Naše rodina

Ostrovní 30
110 00, Praha 1

telefon: +420 224 932 034
fax: +420 224 932 034
email: rodina@rodinaonline.cz

IČO: 15095568
DIČ: CZ480307270

Website Security Test